Versace


Psalo se 2.prosince 1946 a v italské oblasti Kalábrii se narodil Gianni Versace, původní zakladatel značky, která nese jeho příjmení. Už od malička se mu zamlouval krejčovský salon, který vlastnila jeho matka, rád jí pomáhal se šitím už od raného dětství. Šití ho stále velmi bavilo a byl plný nápadů, když mu bylo 25 let, přestěhoval se do města módy – do Milána, kde se velmi rychle uchytil, a začal navrhovat šaty pro tehdejší známé módní návrháře.
versace 2140 sluneční brýle
Se svou sestrou Donatellou a starším bratrem založil v sedmdesátých letech firmu, jejich modely byly velmi pokročilé, byly jiné, světu se ihned zalíbily, byly velmi provokativní. Versaceho kreativita a chuť k modelům byla nejspíše způsobena tím, že byl homosexuál, dokázal se tedy velmi dobře do svých návrhu „obout“ a vytvořit něco nevšedního.
Zaujal celebrity a lidi z vyšších společenských vrstev. Jeho kousky oblékala i britská královská rodina nebo třeba popová zpěvačka Madonna. Oslnil rovněž Hollywood, kde se hvězdy takřka praly o jeho oblečení.
Pro Gianniho to znamenalo snad samé plusy, koupil si několik domů po světě, nejčastěji pobýval v tom v Miami, který se mu bohužel stal osudovým. Pro svět byl zvláštní i tím, že měl stálého přítele a vydělával miliony.
Vše se zdálo výborné, nicméně mu v roce 1994 lékaři diagnostikovali rakovinu, ze které se po řadách chemoterapií dostal. Toto životní období logicky ovlivnilo i jeho budoucí modely, vytvořil šaty se symbolem kříže.
Jeho vražda schovává více otazníků než objasněných faktů. Vracel se domů ze své první ranní kávy, v tom se ozvaly dva výstřely, které ho zasáhly přesně do hlavy. Vrah ihned zmizel z místa činu a Versace při transportu do nemocnice zemřel. Motiv vraždy byl nejasný, existovalo několik teorií, nakonec byl nalezen bohatý mladík, který spáchal sebevraždu stejnou zbraní, jako byl zabit Gianni.
versace parfém
Značka i dnes vydělává milióny svou výstředností, orientuje se nejen na módu, ale i na šperky, parfémy či módní doplňky. Největší podíl patří Gianniho sestře Donatelle, která neustále poutá pozornost.