5 kuchyňských ingrediencí, které Vás zbaví kožní pigmentace


Pigmentové skvrny vznikají zejména od opálení sluncem a obtěžují nás hlavně z estetického důvodu. Vytvoří se nám na kůži tmavé matné a nerovnoměrné skvrny. Velmi často se uchylujeme k různým BB krémům, korektorům a dalším kosmetickým prostředkům, které však mohou udělat více škody než užitku. Proto je vždy lepší začít léčbu přírodní cestou.

1. Brambory
Jsou známé svými anti-pigmentačními vlastnostmi. Budete potřebovat 1 syrovou bramboru a trochu vody. Překrojte bramboru napůl a ponořte nakrojenou částí do vody. Poté potírejte bramborou postižená místa kruhovými pohyby po dobu asi 10 minut. Umyjte si obličej vlažnou vodou. Pro lepší výsledky opakujte tento postup dvakrát až třikrát týdně.

2. Jogurt
Jogurt obsahuje kyselinu mléčnou, která pomáhá zbavovat se mrtvých buněk z kůže. Ke snížení intenzity pigmentových skvrn budete potřebovat jednu polévkovou lžíci čerstvého jogurtu. Naneste na postižená místa a nechte působit asi 20 minut. Poté opláchněte obličej vodou.
kokos a olej
3. Kokosový olej
Pomáhá doplňovat mrtvé kožní buňky a chrání pokožku před škodlivými UV paprsky. Nejprve si umyjte obličej, abyste odstranili přebytečnou špínu. Naneste kokosový olej na obličej a pečlivě jej vmasírujte, aby pronikl hluboko do vrstev kůže. Po masáži nechte olej na kůži po dobu asi 20-25 minut, aby se do ní olej vstřebal. Umyjte si obličej a znovu opakujte za týden.

4. Papája
Toto ovoce má vynikající exfoliační vlastnosti. Pomáhá při odstraňování mrtvých kožních buněk a podporuje růst nových buněk vyléčením hyperpigmentace. Pro vytvoření směsi na obličej budete potřebovat 3 lžíce extraktu z papáji, mléko a organický med. Dobře promíchejte, naneste na obličej a nechte působit asi 20 minut. Opláchněte studenou vodou.
špinavá pusa
5. Santalové dřevo
Pomáhá do značné míry zesvětlit pigmentové skvrny. Pro vytvoření pasty budete potřebovat santalové dřevo a růžovou vodu. Promíchejte a aplikujte na celý obličej. Nechte působit 15-20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.