Skákání vás zbaví přebytečných špeků


Dostat se do kondice můžete pouze pravidelným cvičením. Pokud vás nebaví klasické běhání nebo zvedání činek, můžete k tomuto účelu použít jinou pomůcku.

Skákání vás zbaví přebytečných špeků

Sport je zábavný a zdraví prospěšný. Žel se v našich zeměpisných šířkách v poslední době příliš nepěstuje. Zatímco v minulém století každý hrál hokej, fotbal a pěstoval celou škálu dalších sportovních aktivit, dnes je už málo opravdových sportovců mezi amatéry. Není tedy ani divu, že český národ povážlivě nabral na váze. Vždycky jsme byli díky pivu a tučné stravě národem s vyšším objemem tuku v těle, ale poslední dvě dekády je to s námi mnohem horší. A co je vůbec nejhorší zpráva, to je fakt, že obezita se začíná týkat valné části dětí a jejich počet stoupá!

Detail trampolíny

Situace tedy není jednoduchá, ale dá se řešit. Pro děti bude dobré, když se zavede alespoň jedna hodina tělocviku navíc, ovšem dospělí se tak snadno donutit k pohybu nedají. Pokud jste měli dosud proti sportu odpor, asi ho jen tak ze dne na den nepřekonáte. Můžete se ale o to pokusit a pořídit si cvičební pomůcku, s níž by vás sportování mohlo začít alespoň trochu bavit. Řeč je o trampolíně.

I když na první pohled může vypadat tento cvičební nástroj poměrně draze, opak je pravdou. Každý si může koupit trampolínu levně, a sice přes internet, ale i v normální kamenné prodejně. Začít se skákáním můžete prakticky kdykoliv. Je to dobré cvičení i pro zimní dny, ale musíte se vždy dobře obléct a trampolínu pak po použití schovat, jinak by ji mohl mráz poškodit. Nejde o cvičení, které by bylo snadné, a to ani v základu, ale je velice efektivní, jelikož během něj posilujete a zároveň likvidujete kalorie. Navíc je také dost zábavné.

Trampolína se sítí

Pozor na nekvalitní kousky

Důležité je, abyste při koupi nekupovali nějaké pochybné zmetky, které jsou sice skoro zadarmo, ale jejich kvalita se pohybuje hodně nízko. Skákání je docela bezpečné, ale pouze na kvalitní konstrukci, která by měla být navíc vybavena alespoň základní bezpečnostními prvky typu obvodová síť. I bez ní se dá skákání provozovat, ale už trošku riskujete.