Nabídka vysokých a vyšších odborných škol v Jihočeském kraji


Každoročně řeší tisíce studentů středních škol v celé republice, kam se vrhnout dál. Jestli jsou již zralí pro pracovní proces nebo bude pro jejich budoucnost lepší pokračovat ve studiu na vysoké či alespoň vyšší odborné škole. Kdo volí druhou možnost a zároveň má z nějakého důvodu zalíceno na Jihočeský kraj, nechť zbystří. Přinášíme přehled vysokých škol.
kulatá knihovna

Vysoké školy

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Je největší a zároveň nejrenomovanější alma mater v regionu. Jedná se o otevřenou státní univerzitu. Sídlí v krajské metropoli a v současné době ji studuje kolem 13 000 studentů. Ti mohou volit z osmi fakult – pedagogické, ekonomické, přírodovědné, zdravotně-sociální, zemědělské, teologické, rybářství a ochrany vod a filosofické. Největší z nich, co se týká počtu studentů, je pedagogická fakulta. Škola má poměrně solidní reputaci, ačkoliv nepatří mezi nejvyhlášenější v ČR. Největší prestiže dosahuje přírodovědná fakulta a její akademický vědecký tým.
jihočeská univerzita
Vysoká škola evropských a regionálních studií (VŠERS)
Sídlo této soukromé instituce naleznete v ulici Žižkova v těsné blízkosti náměstí Přemysla Otakara II. (cca 5 minut chůze). Ústav nabízí studium bakalářských oborů v oblastech bezpečnostně právní činnosti, management a marketing a také celoživotní vzdělávání. Škola nepatří mezi vyhlášené svou prestiží, přesto se nezaměstnanost jejích absolventů pohybuje pod 3%.
žena u mikrobiologie
VŠTE –Vysoká škola technická a ekonomická
Nachází se na okraji města na Okružní ulici. Tato veřejná škola je podle statistik jednou z nejméně prestižních v celé ČR. Studenti se mohou věnovat oborům ekonomika podniku, technologie dopravy a přepravy, strojírenství, konstrukce staveb a pozemní stavby. Poněkud sporný je kreditní systém, kde máte možnost chybějící kredity dokoupit.
Samozřejmě mezi sebou tyto školy nejdou úplně dobře porovnávat, neboť se liší ve svém zaměření. Podle republikového srovnání, které vydává Univerzita Karlova, však nejlépe hodnocenou školou je Jihočeská univerzita, která mimo kvalitní výuky nabízí pro své studenty asi nejlepší zázemí v podobě moderního kampusu.