Má půjčka v exekuci smysl?


Je faktem, že zdaleka ne každý z nás má dostatečnou finanční gramotnost, aby dokázal svůj rozpočet dobře naplánovat. Snadno se tak může stát, že se lidé dostanou do dluhů, a často je na ně dokonce uvalena exekuce.

I v tom případě však potřebují peníze, aby si mohli koupit věci, které k životu nezbytně potřebují. A řekněme si na rovinu, životní minimum, které jim je v tomto případě přiznáno, mnohdy ani zdaleka nestačí. Je tedy nutný další zdroj příjmu.

znázornění splácení půjčky

Tento problém se lidé často snaží vyřešit půjčkou. Ani to však není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Mnoho institucí, ať už bankovních či nebankovních, které tuto službu poskytují, vyžaduje důkaz, že klient bude schopen splácet. A pokud je na něj již uvalena exekuce, pak šance, že bude jeho žádost schválena, je minimální.

Tím ovšem přichází tito poskytovatelé o klienty. A mnoho z nich, především nebankovní společnosti, si je toho vědomo. Proto je jimi mnohdy poskytována i půjčka v exekuci, avšak za přísnějších podmínek. Jednou z častých možností je, že bude do zástavy dána klientova nemovitost. Pokud nebude splácet, pak mu bude zabavena a prodána v aukci, kdy výtěžek bude použit na zaplacení jeho dluhu.

podpis smlouvy o půjčce

Vidina okamžitých peněz samozřejmě mnoho z těch, jejichž finanční situace není příznivá, velmi láká. Jen málo z nich však dokáže domyslet důsledky, tedy fakt, že budou muset půjčené peníze také splatit. Mnozí dokonce na tento účel obětují část půjčené sumy. Avšak to vydrží jen krátkou dobu, a co pak?

To je problém, který si řada lidí, kteří si takto půjčují, aby vyřešili svou špatnou finanční situaci, neuvědomuje. Díky tomu pak padají stále hlouběji do dluhové pasti, ze které rozhodně není snadné se dostat.

Proto, než se pro takovýto krok rozhodnete, je mnohem lepší se pořádně rozmyslet, zda je to skutečně to nejlepší možné řešení a zda nakonec nepovede ke zhoršení vaší situace. Pak už totiž bude pozdě.