Poškozený notebook


Budeme tento přístroj nazývat „notes“, jak mu říkají ostatně skoro všichni. Ušetříme čas i písmenka.

Tak tedy, pokud si kupujeme tento aparát úplně nový, slibujeme si, jak jej budeme opatrovat. Jenže čas je čas a ten nám dá nějak na to zapomenout či kýho šlaka. Takže si už nemyjeme ruce před každým otevřením a občasně jej pročistit, to už neděláme vůbec. Párkrát nainstalujeme nějaké programy, hry, nebo cokoli jiného, aniž bychom to pak smazali, a to speciálním programem, ne pouze odstraněním zástupce z plochy. A nějaká virová hrozba? Pche, té se přece nelekneme.

práce s notebokem

Nu a tímto zacházením počítač trpí, má stále větší trhliny ve firewallu a červi se nám v něm začínají množit. Není divu, že se časem notes dosti naštve a zahájí obrannou kampaň. A začne ji tím, že se ani nezapne. Nu, a problém je zde.

S ním přichází i panika. Šmarjá, já tam měl důležitou práci!

To nevadí, jistě ji máte zálohovanou, když je tak důležitá. Nebo jste si na to, jak je důležitá vzpomněli až teď? Aj, aj, aj. Tak tady teprve začíná problém.

Jste-li moudří, nic nedělejte, vytáhněte šňůru ze zásuvky a na klávesnici nechte papír s popisem závad. Optimální je takový, kde napíšete, co jste naposledy instalovali, a při jaké činnosti se stalo to, co vás přinutilo počítač přivézt. Pokud skutečně nemáte z vaší práce žádnou zálohu, napište to do zprávy velkým červeným písmem. Technik se pokusí zachránit vše co se vaší práce týká. Ovšem dá to fušku a také to bude pěkně drahé. Takže záchranu dat z disku skutečně pořádně zvažte. Šetříte si tak své peníze a technik ztracený čas.

dívka s notebookem

Pokud vám notes upadl ze schodů, je situace poněkud těžší. Ale servis notebooku Kolín má natolik zkušené pracovníky, že se pokusí zachránit i tuto situaci. Ve většině případů to jde, ale technik s vámi asi bude chtít prodiskutovat cenu. Nu a pokud se dohodnete, nezbývá vám už než jen čekat.