Několik tipů, jak zacházet s vlasy a nepoškodit je


Každá žena si přeje krásně zdravé vlasy, ale ne všechny se jim dost věnujeme. Ať už je to proto, že na to nemáme dost času – prakticky ten čas upřednostňujeme jinam – nebo jsme prostě líné. No co, je to tak. Proto také výrobci vlasových přípravků přišli na trh s tzv. suchým šamponem a dalšími přípravky pro jednoduchou a rychlou údržbu našich vlasů. Ovšem, pokud toto všechno pomineme a řadíme se mezi ženy, které s vlasy dělají různé zázraky a přesto nejsme spokojené, tak něco děláme špatně. Jsou to tzv. zlozvyky, které škodí našim vlasům a jejich pokožce, díky tomu vlasy například vypadávají. Pojďme se tedy podívat, co děláme dobře, a co naopak špatně.
upřený pohled

Údržba vlasů a jejich zacházení

1. Pořádné pročesání vlasů
Ø Prvně je důležité vlasy pročesat, než se je rozhodneme umýt. Často jednáme špatně, když tento krok přeskočíme a vrhneme se na umytí. Vlasy jsou pak zamotané a zejména u žen s vlnitými a kudrnatými vlasy pak při česání dochází doslova k bolestnému trhání.
2. Jemné pohyby, žádné drápání
Ø Vlasy myjeme od kořínků a to jemnými krouživými pohyby polštářků na prstech. Správně bychom neměli používat nehty, abychom si pokožku nerozdrápali.
3. Nejlépe dvakrát
Ø Vlasy myjeme, pokud možno, vhodným šamponem na určitý typ vlasů. Dá se vybrat ze spousty značek i jejich příslušného zaměření např. na suché vlasy, mastné vlasy, třepící se konečky a podobně. Avšak nezapomínejme, že šampon nanášíme dvakrát.
4. Nutný kondicionér
Ø Nepoužívat kondicionér je velká chyba. Bez něj jsou vlasy suché, lámavé a nezacelené. Navíc se používá na délku vlasů a hlavně konečky. Poté splachujeme vlažnější vodou, aby se vlasy lépe uzavřel. Vlasy tak nabývají lesku a na pohled vypadají zdravě. Na dotek jsou velmi hebké a jemné.
sušení vlasů fénem
5. Časté mytí škodí
Ø Toto je častá chyba, kterou děláme. Myjeme své vlasy velmi často, třeba i každý den. Vlasy jsou tak velmi zatížené. Jak se říká – nic se nemá přehánět. A u vlasů to platí též.
6. Fénování
Ø Nejvhodnějším a nejzdravějším způsobem usušení vlasů je rozhodně ten přirozený. Vlasy nechat rozpuštěné, volné. Žádné copánky, culíky nebo drdoly. Vlasy by se tak akorát spařily a to nechceme. Ovšem tento proces je zdlouhavý a ne vždy máme tolik času. V druhém případě a to nejčastějším používáme fén. Rozhodně vlasy fénovat jemně teplým až studenějším vzduchem. Příliš horký vzduch by vlasy mohl spálit a vlasy by tak ztratily lesk a jemnost.