Ne alkoholu za volantem



Pít alkohol je u nás sice dovoleno všem osobám starším osmnácti let, ovšem s jednou velice zásadní výjimkou. A tou jsou řidiči motorových vozidel. Kdo chce někam jet autem, musí být za všech okolností střízlivý. A naopak – kdo střízlivý není, ten nemá za volantem co pohledávat, ani kdyby jinak splňoval všechna kritéria, jež jsou pro řízení předepsaná.

Je to tak a je to naprosto jednoznačné. Ovšem život přináší i nečekané situace, v nichž se to může zkomplikovat. Vezměte si třeba takového člověka, který někam v dobrém úmyslu dojede, jenže než se pak naděje, má upito. A přesto by měl ještě někam svým vozidlem odjet.

palubní deska

Je to problém, že? Jet anebo nejet?

Správná odpověď je nejet. Nechat auto stát na místě, a pokud už je třeba odcestovat, využít nějaký jiný typ dopravy, u níž není nějaký ten alkohol v krvi na překážku.

Jenže ono to nemusí být zase až tak snadné. Ne všude je přece příhodný spoj veřejné dopravy k dispozici a také tu může být zásadním problémem to, jak by se pak člověk pro zde ponechané vozidlo vracel. Anebo tu není možnost nocovat a vyrazit na další cestu třeba až druhý den, až bude dotyčný řidič zase ve formě.

A teď babo raď!

A věřte, že existuje dobrá rada, jež je nad zlato. A ta zní, aby dotyčný člověk využil odvoz vozu.

míchané nápoje

Jde o firmu, která se zabývá právě rozvozem podnapilých řidičů jejich vlastními osobními automobily.

Stačí si tu zatelefonovat na patřičné číslo a pro dotyčného zákazníka pošlou dva řidiče, z nichž jeden doveze klienta jeho autem tam, kam je třeba, a druhý se pak postará pro změnu o odvoz svého kolegy vozidlem služebním.

Je to řešení jednoduché a přitom naprosto dokonalé. Protože profesionální řidič odveze klienta spolehlivě tam, kam je třeba, nikdo a nic nepřijde k úhoně a všichni tak mohou být spokojeni. I ti zúčastnění, i ti, kdo by se mohli nešťastnou náhodou připlést opilému řidiči do cesty a doplatit na to.