V každé anketě zabývající se oblíbenými měsíce vévodily ty, které se nachází zhruba v půlce roku, tedy hlavně ty letní. Není ani divu. Zima už dnes pomalu ale jistě přechází přímo do léta a lidé se těší po dlouhé době zase na hezké počasí. Ovšem to se nemusí úplně vydařit ani v létě. Řeč teď však není o dešti, ale právě naopak, o velkých vedrech. Ty dnes sužují celý kontinent. Standardem současnosti nejsou tropické dny, ale spíše týdny, a to i v našich zeměpisných šířkách. A velká vedra nejsou přítel, spíše naopak. Příliš mnoho tropických dní znamená velkou únavu většinového obyvatelstva, a tím pádem i nižší produkci. Bojovat se s tím dá třeba koupáním se studené vodě.
Toho je možné docílit nejen u sebe ve vaně, ale třeba i venku před domem, v bazénu. Nadzemní typy se dnes již prodávají za velice solidní peníze, a tudíž není divu, že je po nich solidní poptávka. Nicméně tyto modely mají jednu velkou nevýhodu – nedá se v nich pořádně plavat. Naštěstí existují i jiné možnosti, například zapuštěné plastové bazény Bazenygluc.
Ty jsou samozřejmě o dost dražší než levné nadzemní typy, na druhou stranu se v nich ale dá vcelku bez potíží i plavat. Samozřejmě dost záleží na tom, jaké rozměry si zájemce nechá nakonec udělat. Většina majitelů zapuštěných bazénů má statisticky svou vodní plochu natolik velkou, aby mohla sloužit právě i pro plavání. To je samozřejmě velká výhoda oproti nadzemním variacím, které, co se tohoto ohledu týče, tahají trochu za kratší konec provazu.
Vhodná střecha
I když i nadzemní bazén lze jakž takž zastřešit, nikdy to nebude ono. Střecha mnohem lépe sluší klasice. Zastřešení však nemá fungovat pouze jako ozdobný prvek, ale jeho hlavním úkolem je chránit hladinu před napadaným listím a klacíky, případně dokáže i prodloužit koupací sezónu. Zdá se to jako nesmysl, ale s dobrým topením a dobře zaizolovanými stěnami je možné si takto udělat na zahradě koupací sezónu po většinu dní v roce. Jen to chce nějaké investice.