Dluhy, dluhy a zase dluhy


Spoustě lidí se jejich dobrosrdečnost a ochota dost často nevyplatí, přesně podle hesla „každý dobrý skutek po zásluze potrestán“. A tak se dostanou do problémů, které vlastně vůbec nezavinili . Proto buďte velice obezřetní, pokud si u sebe doma chcete ubytovat ať už příbuzného nebo známého, který má finanční problémy. Pokud k něčemu takovému dojde, udělejte vše proto, aby svoje závazky platil, jinak vám hrozí, že v případě exekuce budete muset dokázat, že vaše věci jsou opravdu vaše.
kluk bez peněz

Dalším průšvihem může být, pokud jste vlastníkem nemovitosti spolu s další osobou. Jestliže nebudete dostatečně důslední ve splácení dluhů, může dojít k tomu, že se nemovitý majetek stane součástí dražby a vy pak budete sdílet byt či dům s naprosto cizím člověkem, pokud tedy neseženete dostatečně velkou sumu peněz, abyste v dražbě měli navrch.

Ač se to na první pohled nemusí zdát důležité, zavařit mohou i dopisy odesílané exekutorem někomu, kdo už na dané adrese, kde se vy zdržujete, nebydlí. Pro tento případ je dobré na příslušném úřadě odhlásit dotyčného z trvalého bydliště a o tomto případně informovat i exekuční úřad.

Když selžou shora uvedená opatření a exekutor vás poctí svou návštěvou, to je v případech, kdy už je exekuce nařízena, mohou se vás dotazovat na vše, co s dlužníkem souvisí. Sdělte vše, co je vám známo. Pohromou a šokem pak může být okamžik, kdy vykonavatel exekuce zazvoní přímo na váš zvonek a chce zabavit vše, co má nějakou hodnotu. Musíte pak prokázat, že věci jsou opravdu vaším majetkem a nepatří do vlastnictví dlužníka.
spoutaný dluhy

Jestliže není možné ihned prokázat, o čí věc se jedná, předmět se zapíše do soupisu a vy pak máte měsíc na to, abyste prokázali, že se jedná o váš majetek. Když už k tomu ale dojde, pak nezbývá než se obrátit na soud, i tak ale budete muset prokázat, že zabavený předmět je váš.