Co je to úniková místnost


Ač si to jen málokdo chce přiznat, pravdou je, že i dospělí si rádi hrají. Samozřejmě v současné době se v naprosté většině případů přeorientovali na počítačové hry, které koneckonců nabízí skutečně velkou škálu možností, avšak mnoho lidí stále vyhledává i takové hry, kde může skutečně fyzicky interagovat.

Samozřejmě, máme mnoho deskových her, avšak ty se postupem času stávají ohranými – koneckonců, jde stále o jedno a to samé. Navíc zdaleka ne vždy máme k dispozici spoluhráče, nehledě na to, že je na ně mnohdy stále nahlíženo jako na dětskou zábavu. Proto se hledají jiné možnosti.

unikovka1

Jednou z těch, která si získává stále větší popularitu, je úniková místnost. Jedná se o to, že jeden či více hráčů je uzavřeno do místnosti, ze které se mají v určeném časovém limitu dostat. K tomu, aby našli klíč, musí použít vodítka, rozmístěná po celé místnosti. Náročnost se může samozřejmě lišit podle toho, jakou obtížnost si zvolíme. Pokud hraje více hráčů, pak v naprosté většině na řešení spolupracují a ven se dostávají jako tým.

To vše zní samozřejmě velmi zajímavě, zvláště když k tomu připojíme fakt, že mnohdy se k tomu připojí i nějaký zajímavý příběh. Ovšem faktem je, že to není hra, kterou bychom mohli hrát jednoduše doma. Je potřeba jet do speciálního zařízení, kde je provozována, a samozřejmě za účast zaplatit.

unikovka2

Naštěstí existuje i domácí karetní varianta, kterou můžeme koupit v prakticky jakémkoliv obchodě. Zde však musíte spoléhat pouze na svou fantazii, neboť dané situace máte pouze popsané na kartičkách. Navíc řešení je stále stejné, takže pokud jste danou hru hráli jednou, už víte, která cesta vás dovede nejrychleji k výsledku.

Avšak přesto je potřeba říci, že se jedná o skutečně zajímavou zábavu, která uchvátila stále více lidí. Díky tomu se pořadatelé snaží o stále lepší zážitky, což opět přispívá ke zvýšené popularitě. Pokud vás tedy úniková hra zaujala, rozhodně se vyplatí ji zkusit.