Venkovní žaluzie poskytnou ještě něco navíc


Bránit se horku, aby nás tolik neumořovalo, se dá několika způsoby. Každá možnost je samozřejmě přijatelná, jen ne každému bude vyhovovat způsob provedení ochrany http://www.praha3.cz/urad/organizacni-struktura/odbor-ochrany-zivotniho-prostredi před slunečními paprsky.
dřevěné venkovní žaluzie.jpg
1. Bráníme se pasivně, stíněním – jedná se o jednu z nejběžnějších stínících technik, mezi které patří závěsy, rolety, žaluzie a další. Samozřejmě tyto interiérové prvky jsou skvělé, ale ne tak efektivní jako exteriérové. Na druhou stranu jsou cenově dostupnější. Exteriérové, neboli venkovní stínění je daleko funkčnější. Navíc jeho intenzitu můžeme podpořit zateplením domu a oken. Zní to divně, že zateplíme fasádu a budeme mít doma chládek, ale zkrátka to tak funguje. Kvalitní izolace totiž slouží jak v zimě, kdy dovnitř nepustí chlad a v létě zase zabrání ohřívání interiéru.
2. Bráníme se aktivně, především klimatizací – záleží na tom, jak moc chceme investovat do zařízení, jelikož se dá pořídit větráček za pár stovek, nebo skutečně kvalitní a efektivní klimatizace pomocí tepelných čerpadel. Ovšem zde se musí počítat s vysokou pořizovací cenou. Nutno podotknout, že budeme mít i vyšší spotřebu elektrického proudu, což už moc výhodně nezní.
truhlík na okně.jpg

Praktické exteriérové stínění

Odborníci doporučují vsadit na venkovní stínící systémy. Má to samozřejmě svoji logiku. Taková technika dokáže odstínit slunce téměř ve sto procentech a ještě jako bonus tlumí zvuk. Venkovní žaluzie dokonce fungují jako prevence proti zlodějům, protože jim znemožňují snadné rozbití okna. Skládají se z hliníkových lamel a mají různou šířku, tvar i barvu. Vyrábí se přímo na míru podle požadavků a možností. Je možno je připevnit přímo na okno nebo do připraveného prostoru pod fasádou, případně je nainstalovat přímo na fasádu. Ovládání není složité. Zvolit si můžeme buď manuálně otočením, nebo na elektrický pohon, což je daleko pohodlnější. Nyní si můžeme v klidu vychutnat příjemnou pokojovou teplotu, televizní seriál nebo výbornou kávu s dezertem.