Pro bezpečnější jízdu


I přesto, že každý den můžete v televizní zprávách, novinách či na internetu vidět rozličné autonehody, co se staly v naší republice, jsou české cesty stále poměrně bezpečným místem, alespoň to tedy tvrdí statistiky. Aby tomu tak zůstalo, je potřeba, aby účastníci silničního provozu nejen dbali na zlepšování svého řidičské umění, ale rovněž také na technickou stránku vozidla. V tomto případě jsou důležitá hlavně světla, díky kterým je možné řídit i v noci nebo mlze. Mnoho řidičů však na kvalitu svých světel příliš nedbá, což se dá zařadit jako riskantní chování, které se může v konečném důsledku nevyplatit.
oldtimer kobra

Vždy kvalitu

Ať už máte motorku, osobní auto nebo třeba kamion, měli byste v něm mít zabudované kvalitní žárovky, které jen tak z ničeho nic nevypoví službu a budou svítit dostatečně silně na to, abyste viděli na cestu i ve chvíli, kdy je všude okolo tma jak v pytli. Dobrou koupí jsou kupříkladu žárovky Osram, které se mohou pyšnit jak vysokou spolehlivostí, tak i velkou svítivostí. Jsou sice dražší než méně kvalitní typy, ale také mnohem déle vydrží fungovat. Rozhodně jsou lepší volbou než sice levné, ale nepříliš kvalitní žárovky, které se dají koupit například u trhovců. Takto ušetřené peníze vás mohou stát jednou velice draho.
bmw suv

Snadná výměna

Pokud si žárovky Osram koupíte, nemusíte kvůli jejich výměně za stávající typ jezdit do servisu, ale můžete je klidně vyměnit sami. Pokud nevíte jak na to, zkuste internet. U většiny vozů je to jednoduchá záležitost, která trvá pouze několik minut. V případě, že zrovna odněkud přijede, nechte auto trochu vychladnout. Žárovky jsou totiž poměrně hodně rozpálené a jejich výměna vás tak může bolet. Jste-li však netrpěliví, můžete klidně vyměnit světla i tak, použijte však vhodné rukavice, jinak popáleninám neujdete. Je pravdou, že u některých vozidel není výměna možná bez otevření karosérie. V takovém případě samozřejmě vyhledejte služby specializovaného servisu.