Lze žít s polovinou svého příjmu?


Následující článek vám nejen ukáže, že lze ušetřit 50% příjmu. Přesvědčí vás, že toto úsilí nepředstavuje žádné obtíže, někdy dokonce přináší legraci a nakonec otevírá zcela nové způsoby, jak ušetřit své peníze.Začneme poměrem platu k fixním nákladům a pak vysvětlíme různé nápady na potenciální úspory, které nepoškodí kvalitu vašeho života. Naopak!
opravář vody

Stanovte optimální vztah mezi příjmy a fixními náklady

Abychom splnili stanovený cíl ušetřit polovinu měsíčního příjmu, je prvním krokem stanovení poměru pevných nákladů k příjmům. Nájemné a energie v ideálním případě dosahují přibližně jedné třetiny měsíčního příjmu. Pokud tomu tak není u vás, pečlivě se zamyslete nad tím, zda vaše stávající situace v oblasti bydlení opravdu stojí za tento nepřiměřený nesoulad ve vašich financích. V opačném případě jsou pouze možné tyto změny v dané situaci a to přestěhování, snížení pevných nákladů, zvýšení příjmů.

Staňte se přeborníkem v počítání

Při nakupování vybírejte vždy tu nejvýhodnější nabídku. Není nutné vždy a kdekoliv vybrat nejlevnější zboží. Ale jak v oblasti potravin a oblečení, tak u větších nákupů, jako jsou elektronické předměty, je možnost srovnávat požadované položky v různých provedeních. Když zjistíte, že jste konfrontováni s volbou mezi několika alternativami a v tuto chvíli můžete mít levnější variantu. Je čas na počítání. Poté se radujte za to, co jste ušetřili ve srovnání s vaším předchozím já.
rodina v obchodě

Udělejte to sami!

Po osvojení nového, ekonomického životního stylu přijdete sami od sebe na nové nápady, jak uspořit ve vašem osobním životě. Určitě si všimnete některých produktů či služeb, které si můžete udělat sami, místo toho, abyste na ně vynaložili peníze. Přátelé, známí a příbuzní se jistě budou těšit na dárky, které jste zhotovili sami vlastníma rukama. Domácí dekorativní předměty dodají vašemu domovu zvláštní a individuální dotek. Vymalujte si sami, sami vyčistěte auto, ostříhejte vlasy nebo spravte kolo.
Díky Youtube se můžete dnes učit téměř každou maličkost. Objevte své skryté dovednosti!

Plánujte předem!

Dobře promyšlený nákupní seznam obsahuje velký potenciál úspor. Tím, že skutečně položíte do nákupního košíku pouze potřebné položky, ušetříte spoustu peněz. Díky moderním technologiím dnes můžeme s pomocí moudrého úsudku nechat na bankovním účtu mnohem více peněz.
Nákupy na internetu nám dávají možnost nakupovat výrobky z celého světa a za ty nejlepší ceny.

Vychutnejte si život!

Čím více kontroly získáte nad svými finančními prostředky a čím jednodušší bude pro vás ušetřit peníze v průběhu času, tím více si všimnete těch hezkých věcí v životě, které vás nestojí ani halíř.
Nyní si můžete užít svůj život s dobrým pocitem, že máte všechno pod kontrolou. Rozhodnete se, kdy a za co vynaložíte peníze. Díky této úvaze můžete současně ušetřit polovinu svého příjmu a získat kvalitní život.