Jak se žije v mobilních dřevostavbách


Mobilní dřevostavby Top-mobilnidomy.cz představují vhodnou volbu pro každého, kdo se rozhoduje bydlet ve vlastním objektu. Mnohým z nás se již nechce platit drahé nájemné, což jsou doslova vyhozené peníze, a zároveň žít v přelidněné městské aglomeraci.

Není nad posezení na terase

Největší předností mobilních domů je však kromě zajištění vlastního bydlení především změna životního stylu a přiblížení se návratu k souladu s přírodou a vnímání přirozených krás kolem sebe.

mobilní dům

Víte, že jedna z nejhorších věcí, které nám berou energii a vyvolávají špatnou náladu, smutek, úzkost a deprese, je televize? Pravidelné sledování televizní obrazovky také brzdí tvůrčí činnost a vlastní vyjádření svého osobitého života. Mnohem lepší, než „čučet do bedny“ je každý den usednout na plastovou či dřevěnou židli na terase a sledovat okolní přírodu. Zážitek je pak mnohem silnější, podaří-li se vám pořídit pozemek s pěkným výhledem do krajiny.

vlčí mák na zahradě

Jak je to s údržbou – asi jako u každé nové dřevostavby. Zpočátku půjde o garanční prohlídku, kdy se vychytají některé případné nedostatky vzniklé z výroby. Zároveň se majitel domu přesvědčí o tom, co mu vyhovuje, a co by se dalo případně vylepšit či změnit. Jednou ročně, obvykle na podzim, je nutné vždy zkontrolovat, zda nejsou plné okapové žlaby spadaného listí, aby mohla volně odtékat dešťová voda. Jednou za čas je vhodné provést nátěr dřevěného obložení ochranným lazurovacím lakem, a to podle potřeby, resp. dle povětrnostních podmínek a působení erozních vlivů vnějšího prostředí.

Velmi důležitá je péče o vodovodní a odpadové potrubí a armatury, zejména kontrola jeho stavu, aby nedocházelo k únikům kapalin a tím pádem k narušení celé konstrukce domu. Další drobné a snadno zvladatelné práce souvisí s běžným provozem objektu a většina z nich je zakotvena v brožuře s návodem k používání a údržbovými postupy, které vám předá dodavatelská firma.