Toulky Římem


Možná bude pro začátek stačit i prodloužený víkend ve dvou na nějaké zajímavé místo v evropské metropoli, kam se dostanete s cenově výhodnými letenkami. Můžete vyzkoušet třeba cenově příznivé letenky řím.

Je jen málo míst, které se romantikou vyrovnají Římu. Pokud se do Říma vydáte mimo hlavní turistickou sezónu a nebudete se prodírat davy turistů, vychutnáte si tu kouzelnou atmosféru, kterou Řím nabízí. Můžete se projít místy, kde se před stovkami let formovaly evropské dějiny a také dějiny církve. Nenajdete jiné místo, které vás přenese tak hluboko do dějin a můžete si zde na historii doslova sáhnout.

palác Andělů

Můžete začít například návštěvou Andělského hradu. Jde o impozantní stavbu na břehu řeky Tibery. Palác má za sebou pohnutou historii a v průběhu časů sloužil jako mauzoleum, vězení nebo pevnost, která měla ochránit papeže v případě, že mu hrozilo nebezpečí. Pro tento účel zde byla vybudovaná tajná chodba, která tuto bezpečnou stavbu spojovala s vatikánským palácem. Při mimořádných příležitostech se mohou návštěvníci hradu do tajemné chodby podívat. Výjimečně je přístupná i původní koupelna Klementa VII. nebo do prastaré věznice.

Navona

Zkuste také náměstí Navona. Jde o jedno z míst ve městě s nejvyšším nájemným. Za exkluzivitu se prostě platí. Uprostřed náměstí stojí Berniniho fontána čtyř řek. Jde o řeky Nil, Dunaj, Ganga a La Plata. Ty reprezentují 4 kontinenty. Jméno stavitele a architekta Berniniho je spojeno v Římě i s dalšími architektonickými skvosty. Byl jedním ze stavitelů baziliky sv. Petra, která je jednou z nejslavnějších staveb světa a vznikla jako stavba pro uložení ostatků apoštola Petra, který byl mučený a ukřižovaný na žulovém obelisku, který stojí na prostranství před bazilikou. Zajímavostí je, že obelisk sem umístil císař Caligula v období, kdy zde byla promenáda a prostory pro hry. Přivezl ho z Heliopolis z Egypta a cestoval v lodi naložené čočkou, aby se nepoškodil.