X
    Categories: Muži

Grilování a muži

Češi se stali nejčastěji grilujícím národem v Evropě. Kdo má zahradu, vlastní většinou i nějaký venkovní gril. Obvykle se griluje na dřevěném uhlí, ale gril může být i elektrický nebo plynový. Kutilové dokáží vyrobit gril z lecčeho. Může posloužit stará kovová vanička, kolečko nebo buben z pračky. Nejčastěji se griluje maso různých druhů, uzeniny, ryby, hamburgery a zejména ženy rády grilovanou zeleninu, ovoce, mořské plody nebo sýry. Výbornou variantou jsou špízy, které můžete grilovat buď přímo na roštu nebo zabalené v alobalu. Na některých typech grilů připravíte i pečivo nebo lívance.

Není rozhodně bez zajímavosti, že i muži, kteří se v kuchyni běžně nerealizují, se grilování rádi ujmou a považují tuto činnost za mužskou, tudíž jim vlastní. Žena jim do grilování nesmí mluvit, což je pro leckterou z nás těžká zkouška. Grilovací nářadí včetně samotných grilů prošlo vývojem, takže stane-li se muž fanouškem grilování, nezřídka si přeje pracovat s tím nejlepším. Výhodou tohoto hobby je, že lze muže obdarovat slušivou zástěrou na grilování či jinými grilovacími doplňky, když si lámete hlavu, čím ho o vánocích potěšit.

Grilování může být i zdravý způsob přípravy potravin za předpokladu, že budeme dodržovat pár pravidel. Rošt je třeba udržovat čistý bez připečených zbytků jídla.

Vhodné je maso předem naložit do marinády, je pak křehčí a griluje se kratší dobu, než maso nenaložené. Lepší je se vyvarovat medu a cukru, protože se velmi rychle připaluje. Raději než po uzeninách sáhněte po kvalitním mase. Pokud se vám podaří něco spálit, rozhodně nejíst a bez milosti vyhodit. Je také důležité zamezit, aby tuk či marináda odkapávaly přímo do rozžhaveného uhlí. Tím vznikají rakovinotvorné látky, které se dostanou i do grilovaného pokrmu. Zabránit tomu lze použitím grilovací podložky nebo alobalového tácku.

Ponechme mužům vládu nad grilem a my se můžeme také jednou nechat obsluhovat. Nezapomeňte svoji drahou polovičku za odvedený výkon pochválit, přispějete tím k rodinné pohodě.

" : ."

Comments are closed.